ВИМІРЮВАННЯ ОПОРУ КОНТУРУ ЗАЗЕМЛЕННЯ

ВИМІРЮВАННЯ ОПОРУ КОНТУРУ ЗАЗЕМЛЕННЯ

Для чого необхідно проводити вимірювання опору контуру заземлення

Навіщо необхідно облаштування заземлення будинку для індивідуального проживання або дачного котеджу? Правильно встановлене заземлення є надійним захистом будинку від будь-якого ураження електричним струмом в разі виходу з ладу різних електричних приладів, короткого замикання, стихійних лих, таких як гроза або повінь, і інших надзвичайних обставин. Крім того, встановленого контуру заземлення, вимагають виробники сучасного електрообладнання. Електрочайник, холодильник чи газовий котел не підпадає під гарантійне обслуговування у випадках відсутності заземляючих пристроїв та наявності документації, яка б підтверджувала існування справного заземлення.

На підприємствах, огляд і виміри опору заземлення в складі системи зовнішнього блискавкозахисту, захисту від перенапруги або електромережі здійснюються з метою забезпечення безпеки життя і здоров’я працівників, яки обслуговують і експлуатують електроустановки, а також людей, що знаходяться в будівлі або споруді. Електровипробування дозволяють встановити відповідність технічних характеристик заземлювального пристрою нормативним вимогам ППБУ, ПТЕЕС.

Тому не варто чекати виходу електрообладнання з ладу, що спричинить за собою великі грошові витрати на ремонт і відновлення його працездатності. Проведене вчасно вимірювання опору контуру заземлення допоможе позбутися аварійних ситуацій, дозволить зберегти безпеку експлуатації та стабільність ваших бізнес процесів.

Коли потрібне проведення замірів опору контуру заземлення

  1. Перевіряєте фактичний стан електромереж, щоб не піддавати ризику дороге обладнання
  2. Готуєтесь до планової перевірки контролюючих служб
  3. Проводите періодичні електровимірювання згідно ППБУ, ПТЕЕС і ТОР
  4. Виконуєте приймально-здавальні електровимірювання
  5. Перевіряєте якість виконаних електромонтажних робіт
  6. Отримуєте дозвіл на підключення до електромереж
  7. Виконуєте приписи контролюючих органів

    Ціни на електричні вимірювання включають в себе багато факторів. Це особлива складність, коли роботи проводяться на висоті, це віддалений об’єкт, який вимагає більше витрат. Це великий обсяг робіт, що дозволить знизити послуги електролабораторії, це комплексне обслуговування що дає можливість регулювати кошторис в сторону інтересів клієнта.