+38 (066) 526 69 38

+38 (098) 969 60 42

bezpeka.audit@gmail.com

Пожежа в Одесі

Рубрики: Блог, Пожежна Безпека
12 Грудень, 2019

Пожежа у будівлі Одеського коледжу економіки, права та готельно -ресторанного бізнесу сталася 4 грудня: загинули 16 людей, 30 – постраждали

Всього до робіт залучено 227 осіб та 40 одиниць техніки, з них від ДСНС – 74 працівники особового складу та 9 одиниць техніки.

Пожежою було знищино пам’ятник архітектури (прибутковий будинок Асвадурова, 1914 рік) і завдано непоправної шкоди науці.

Крім коледжу економіки і права, в будівлі розміщувалися інститут морської біології НАН України та одеський відділ інституту археології НАН. При пожежі загинули директор інституту морської біології Борис Александров і його колега Галина Іванович, вогонь знищив колекції і документи.

7 грудня в лікарні №1 в Одесі помер 43-річний рятувальник. Він брав участь у ліквідації пожежі в коледжі. На нього із вікна 5-го поверху стрибнула 16-річна студентка. Чоловік весь час перебував у комі.

Підозру було вручено керівнику коледжу за службову недбалість. Безумовно, є й інші фігуранти, слідство триває.

За даними місцевих ЗМІ, пожежі можна було запобігти на первинному етапі, але завідувач відділення, де почалося загоряння, запанікувала.

“Уранці вона й інші керівники були на нараді в директора. Потім жінка підійшла до свого кабінету, відчинила двері і побачила дим. Димівся подовжувач під підвіконням, до якого були під’єднані комп’ютер і принтер. Вона могла запобігти трагедії, висмикнувши вилку з розетки, але натомість просто замкнула двері на ключ і побігла шукати директора. Запанікувала. Злякалася відповідальності. Пошуки директора затягнулися, пожежної сигналізації в навчальному закладі не було, евакуацію ніхто не організовував. У деяких аудиторіях студентів навіть не сповістили про подію”

Деякі цитати з періодичних видань, що коментували дану подію:

«Під час пожежі не пролунало тривожних сигналів чи оголошень, багато учнів не відразу дізналися про займання. У будівлі не була встановлена пожежна сигналізація.»

«Там був справжній лабіринт коридорів, єдиний ліфт і сходи, до яких не так просто добратися»

«У поліції розповіли, що правоохоронці на місці пожежі не вилучили жодного вогнегасника, бо низка вогнегасників була під ліжком у коменданта»

«в згорілій будівлі Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу не була встановлена пожежна сигналізація»

За результатами пожежі урядом було ініційовано проведення позапланових перевірок на об’єктах бюджетної сфери з масовим перебуванням людей.

         Звісно, що така реакція уряду на резонансну надзвичайну подію має місце і начеб – то логічна. Але як це допоможе виправити незадовільну ситуацію з протипожежним станом на цих об’єктах не дуже зрозуміло?

         На наше переконання, фахівців, що мають практичних досвід у  такий ситуації потрібно спланувати стратегічні кроки щодо проведення всебічного аналізу стану справ. За попередніми приписами держпожнагляду скласти плани усунення порушень, визначивши через ліцензовані підрядні організації, кошторисні вартості виконання робіт протипожежного призначення. Спланувати поетапне фінансування виконання таких робіт та забезпечити фінансування щодо щорічних профілактичних протипожежних заходів.

         В подальшому порадив би керівникам об’єктів з масовим перебування людей, після отримання розпорядчої документації за результатами перевірок протипожежного стану, провести роботу що визначення категорії порушень, що потребують першочергового усунення – це ті порушення, що можуть призвести до виникнення пожежі, перешкоджати її вчасній ліквідації та евакуації людей і майна. Звернутися до підрядних організацій за допомогою в обрахуванні виконання робіт щодо усунення таких порушень.

         Керівникам та відповідальним особам за пожежну безпеку проводити обов’язкові та  профілактичні інструктажі з працівниками та відвідувачами в частині дотримання правил та норм з пожежної безпеки, діям у разі виникнення пожежі.

         На об’єктах з масовим перебуванням людей проводити не рідше одного разу на півроку практичні тренування діям громадян у разі виникнення пожежі, щоб досягнути від працівників швидкого, чіткого та неухильного виконання обов’язків у разі виникнення пожежі, з метою недопущення або зменшення панічного стану людей, вмілим діям для забезпечення швидкої та ефективної евакуації з будівлі або ліквідації осередків пожежі у начальній стадії її розвитку.

         У разі відсутності відповідних коштів на впровадження автоматичних систем протипожежного захисту вжити заходів, в межах доступного фінансування або власними силами, щодо зменшення ризиків виникнення пожежі, забезпечення працівників та вихованців засобами захисту органів дихання та системами саморятування з верхніх поверхів будівель.

         Слідкувати за протипожежним режимом на підконтрольному об’єкті. Забороняти застосування в приміщеннях електроприладів, використання яких не передбачено регламентом діяльності закладу.

         Вимагати дотримання вимог з пожежної безпеки від підрядних організацій у разі проведення зварювальних або інших вогневих ремонтних будівельних робіт. Такі роботи рекомендовано проводи в часи, коли найменше відвідувальне навантаження закладів.

         Практично відпрацьовувати застосування первинних засобів пожежогасіння, вогнегасників, з метою вмілого та доречного їх використання.

         Завжди утримувати шляхи евакуації вільними, нічим не захаращувати. Слідкувати за зачиненим станом дверей евакуаційних виходів. Забороняється двері евакуаційних виходів зачиняти на замки ключем або засуви які важко відчиняються. При можливості рекомендується облаштування дверей системою «антипаніка», яка дозволяє вільно відчинити двері з середени приміщення при тому, що зовні вони не можуть бути відчинені сторонніми особами.

         Рекомендуємо як можна інформативніше облаштовувати коридори та сходові клітки вказівними знаками безпеки, позначивши напрямки виходів з поверху, місць розташування вогнегасників, діям на випадок пожежі. Позначати виходи світловими покажчиками з написом «Вихід» які можуть працювати у разі відсутності електроживлення у закладі.

Пам’ятайте, що Ваша безпека у Ваших руках!      

Переглядів : 199

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *