Пожежа в лікарні Запоріжжя

Пожежа в лікарні Запоріжжя

Кажуть, правила існують, щоб їх порушувати. І хоча це лише приказка, саме за такою схемою діє велика кількість людей і навіть установ. Нащо робити як треба, якщо все працює протягом довгого часу? Нащо перейматися рекомендаціями, якщо об’єкт з разу в раз приймають без будь яких проблем та штрафів? Ці питання задає собі кожен підприємець та, нажаль, не завжди знаходить вірні відповіді.

4 лютого в Запоріжжі сталася трагедія. Спалахнуло реанімаційне відділення лікарні, загиблі – троє пацієнтів та молода дівчина-лікар. Цього б не сталося, якщо б за всіма правилами була встановлена та перевірена система пожежного інформування. Проте десятиліттями ніхто не звертав уваги на її стан. Аж доки одного дня співробітникам не довелося встановити апарат ШВЛ, щоб рятувати життя… та втратити 4 людини.

Глава Запорізької ОДА О. Старух каже, що проблема з пожежною безпекою є системною та спостерігається у десятках установ – медичних, культурних, соціальних. Це означає, що майже ніде не можна відчувати себе повністю в безпеці аж до тих пір, доки не буде перевірено, замінено, встановлено працездатне протипожежне обладнання.

Цей страшний випадок – наочний приклад того, як порушення правил може спричинити велику трагедію. Пам’ятайте, що безпека вас, ваших співробітників, клієнтів, майна – це виключно ваша зона відповідальності. Не треба чекати того, що вже неможна буде змінити. Ще одна приказка каже «не грай з вогнем» і ми цілком з цим згодні.