На Львівщині пропонують зводити укриття у вигляді будинків хоббітів

На Львівщині пропонують зводити укриття у вигляді будинків хоббітів

Компанія “Індустрія ЛВ” спільно з “Хоббіт Хаус” створили й запатентували концепцію захисних споруд, які нагадують помешкання гобітів – вигаданих персонажів із книг Толкіна.

Технологія укриттів “Будинок Хоббіта” вже пройшла необхідні випробування й готова до використання, заявляють автори проєкту.

Об’єкти пропонують встановлювати в приватних й комунальних установах, а також освітніх закладах, що не мають сховищ чи потребують облаштування додаткового захисту від повітряного нападу, землетрусу та стихійних лих.

Окрім прямого застосування, за словами розробників, укриття можна використовувати й для зберігання харчів або матеріальних цінностей.

Модульні конструкції “Будинок Хоббіта” виготовляють з бетону класу В35-В40, який відносять до категорії особливо важких бетонів та застосовують під час будівництва об’єктів, що повинні відповідати вимогам екстремального навантаження.

Згідно з концепцією, укриття повинне розташовуватись нижче рівня землі на один метр. Висота насипу становитиме 2,1 метра. В одному такому сховищі може перебувати від 8 до 146 осіб, залежно від типу й варіанту планування модулів.

Самі ж модулі-укриття можуть бути облаштовані місцями для відпочинку, санвузлами, шафами для зберігання речей і продуктів та кулерами для води.

Джерело